Anasayfa / Genel / Ramazan Ayı: Birlik, Beraberlik, Paylaşma, Dayanışma ve Yardımlaşma Ayıdır

Ramazan Ayı: Birlik, Beraberlik, Paylaşma, Dayanışma ve Yardımlaşma Ayıdır

Derneğimizin kurulduğu 2009 yılından beri sürdürdüğümüz etkinliklerimizden Ramazan İftar Sofralarının kurulması projelerimize bu yılda devam ettirdik.

2010-2015 yılları arasında şehir merkezinde 30 gün olarak planlanan iftarlarımızı sonlandırıp, hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadıkları bölgelerden olan Şehzadeler ilçemizin Nurlupınar Mahallesinde 2016 yılından itibaren orada yaşayan Savaştepeli ve Sındırgılı hemşerilerimizle bir günlük ‘’Nurlupınar İftar Sofrası’’ adı altında 2000 kişilik soframızı bu yıl 3000 kişiye çıkartarak Geleneksel hale getirdik.

Yunusemre ilçemizde ise birkaç yıldır yapmak isteğimiz fakat bu yıla nasip olan Fatih, Hafsa Sultan, Yeni Mahallerimizde yaşayan Kepsutlu ve Dursunbeyli hemşerilerimizle beraber organize edilen İftar Sofralarımızın ilkini 1000 kişilik yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni Mahallede yapılan bu hayrımızında diğer hayırlarımız gibi geleneksel olarak sürdürülecektir.

Kurucu üyesi olduğumuz Balıkesirliler Dernekleri Platformu (baldep) olarak 5 yıldan beri gerçekleştirdiğimiz yetim ve öksüz olan “özel çocuklarımıza bayramlık kıyafet hediye verilmesi” projemiz ise bu yılda Dursunbey, Kepsut ve İvrindi ilçelerimizde gerçekleştirilmiştir. Kampanya devam ederken planlanandan fazla hayırseverimiz olduğundan Balya ilçemizde eklenerek giyindirilen çocuk sayımız 410 olmuştur.Kaymakamlıklarımızın belirlemiş olduğu köy ve ilçelerde yaşayan  çocuklarımızın belediyeler yardımıyla toplu olarak ulaşımları sağlanıp Balıkesir merkezinde belirlenen giyim mağazasından çekleri verilerek diledikleri şekilde alışveriş yapmaları imkânları sunulmuştur.

Manisalı hayırseverler tarafından tedariki yapılan erzak yardımları önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerine titizlikle verilmesi sağlanmıştır.

Birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma ayı olan Mübarek Ramazan ayında hemşerilerimiz hem birbirleri ile hem Manisalı dostlarımızla ekmeklerini paylaşmaktan mutlu olmuşlardır. İhtiyaç sahiplerine ise gerekli olan yardımların yapılmasında duyarlı olup gerekli hassasiyeti göstermişlerdir.

Yapılan bu hayırlara maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta hemşerilerimiz olmak üzere bütün Manisa’da yaşayan dostlarımıza, yaptığımız davetlerde sofralarımıza katılarak lokmalarımızı paylaştığımız gerek il dışı ve il içinden gelen misafirlerimize, sofralarımızın kurulmasında gerekli malzeme ve teçhizat desteği veren kurum ve kişilere Manisa’da yaşayan Balıkesirliler adına dernek yönetim kurulumuz olarak teşekkür ederiz.

Hakkında mabalder manisa

Diğer Gelişmeler

Balıkesir Saat Kulesi

Balıkesir Saat Kulesi, 1829 yılında Giritli Mehmet Paşa tarafından İstanbul Galata Kulesi’nin benzeri olarak silindir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir