Anasayfa / Genel / Doğa İle İç İçe Bir Yer Adı ”Keyfin Kahyası”

Doğa İle İç İçe Bir Yer Adı ”Keyfin Kahyası”

12871498_1713893592213283_4515251984062837629_nKentlerde beton binaların içinde, gerek kış olsun gerekse de yaz. Tertemiz havayı doya doya içimize çekmemizi engeller. Hele doğa ile iç içe iseniz yaşadığınız şehirde, nefes almak keyif haline gelir. Ailece veya arkadaş grupları ile bir an önce doğanın kucağına atlamak gelir. Bazen bir yemek, bazen ise bir ince belli Manisa bardağında bir çay içmek. Bir keyiftir. Bunu kahvaltı ile bütünleştirmek ise ayrı bir zevktir.

Manisa şehrimizde burnumuzun dibinde bir nefes alacağınız bir yerden bahsetmek istiyorum. Adı Keyfin Kahyası.

Spil dağının Manisa’ya bakan alt eteklerinde, şehrin hemen üstünde bulunan Tantalus’un kızı Niobe’nin altından Kır Kahvesinin köprüsünden geçilerek su depolarının üstünde meyve bahçelerinin içinde doğa ile iç içe devasa bir Yörük çadırının etrafında şelalesinden devamlı su sesi duyulan bir nezih bir yer.
Kahvaltıyı, lezzetli ve keyifli olarak yapmayı kim istemez ki? Doğa ile baş başa kalma olanağı yaratan bu mekanda sunulan kahvaltı harici bol çeşitli menüleri ile meraklılarına keyif dolu kahvaltı saatleri yaşatıyor.
Yeşilliklerin etrafınızı çevrelediği bir ortamda, kuş sesleri eşliğinde, huzurlu saatler vaat eden bu mekanda, aileniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle güzel bir gün geçirebilirsiniz.
Hatta kahvaltı mekanından gün boyu ayrılmak bile istemeyebilirsiniz. O zaman şirin Manisa şehrimize bakarak ince belli bardak ile çok çay içersiniz.

Ne şanslıyız ki Manisa bu tarz mekanlar konusunda diğer illerimize göre olağanüstü şanslı diyemeyiz. Keyfine düşkün Manisalılara bu mekan en iyi hizmeti vermek için, deyimin tam karşılığı ile yarış içinde. Tabiki sizlere de keyfini sürmek kalıyor ‘’Keyfin Kahyası’’nda tabii ki.

İsmail Önay

Hakkında mabalder manisa

Diğer Gelişmeler

Balıkesir Saat Kulesi

Balıkesir Saat Kulesi, 1829 yılında Giritli Mehmet Paşa tarafından İstanbul Galata Kulesi’nin benzeri olarak silindir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir